A-tým doma podlehl po bezbrankovém zápase na penalty Letohradu

10.09.2016 | Adam Procházka

Kutná Hora - Ve slunečném počasí přivítali fotbalisté Kutné Hory v sobotu dopoledne na domácím hřišti Letohrad. Zápas 5. kola divize nabídl, zejména po přestávce několik gólových možností, ale žádná z nich se neujala, a tak zápas dospěl za bezbrankového stavu do penaltového rozstřelu. V něm byli úspěšnější hosté, když jako jediný neproměnil penaltu domácí Aleš Urban.

5. kolo | Sobota 10.09.2016, 10:15

Sparta Kutná Hora - FK OEZ Letohrad

0:1 pk

Penaltu proměnili: Regner, Kulhánek, Vácha - Slodičák, Hiller, Lorenc, Šponar, Vaniš.

Penaltu neproměnil: Urban (KH).

Žluté karty: Nekvinda, Vácha - Ehrenberger.

Rozhodčí: Kříž - Langmajer, Janda.

Sparta Kutná Hora: Ptáček - Nekvinda, Regner, Franc, Urban - Vácha, Šindelář, Piskač (46. Cimr), Kulhánek, Hačka (76. Šesták) - Hradílek. Trenér Radek Kulhánek.

FK OEZ Letohrad: Ehrenberger - P. Štěpán, Krystl, Vaniš, Šponar - Černohorský (76. Hiller), Tichý, Švercl (63. Linhart), J. Štěpán (86. Stejskal) - Lorenc, Kabourek (89. Slodičák). Trenér František Dvořák.

První poločas nabídl fotbal hraný zejména od vápna k vápnu a šance si týmy vytvářely jen výjimečně. Za zmínku stojí z domácí strany snad jen šance Piskače, kterému přistrčil ve vápně míč Hradílek, ale Piskač mířil vedle levé tyče. Hosté si větší šanci vytvořili až pět minut před přestávkou, a to když Vaniš zakroutil rohový kop přímo do brány. Domácí brankář Ptáček míč ale vytáhl nad břevno. Po následném rohu propadl míč skrz malé vápno, ale Černohorský ho na zadní tyči stihl špičkou kopačky posunout pouze mimo branku.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, když hned po třech minutách hledal Lorence na zadní tyči Štěpán, nicméně hostující útočník na křížný pas nedostal. V 57. minutě obešel Kabourek dva kutnohorské obránce, ale následně poslal svou střelu z vápna jen do středu branky, kde míč ukryl v náručí Ptáček.

Po hodině hry převzali iniciativu domácí. Nejprve Váchův nebezpečný centr útočníci Sparty nedokázali zúročit ve střelecký pokus. O tři minuty později propadl míč po rohu k Francovi, ale jeho střelu obrana srazila na roh. Právě po onom rohu se po sérii hlaviček dostal míč na malé vápno znovu k Francovi, ale stoper Kutné Hory přestřelil.

Čtvrt hodiny před koncem zakroutil Šindelář rohový kop přímo do brány a hostující brankář na poslední chvíli vyrazil míč rukou z brankové čáry. Deset minut před koncem měli stoprocentní šanci hosté, ale Lorenc z prostoru mezi penaltou a malým vápnem, nikým nekrytý, mířil vysoko nad branku. Vzápětí na druhé straně našel Vácha hlavu Cimra, ten ale v náběhu z malého vápna minul. Tito dva si spolupráci zopakovali v 90. minutě, kdy mohl po Váchově kolmici jít Cimr sám na brankáře, ale dobíhající obránce stihl střelu domácího útočníka srazit na roh. Utkání tak za bezbrankového stavu dospělo do pokutových kopů. Penaltu jako jediný neproměnil ve druhé sérii domácí Urban, a tak si bod navíc odvezli domů hráči Letohradu.

Ohlasy

„Když nedáme gól, tak nemůžeme zvítězit. Nula-nula se hrát nedá. Prospali jsme první poločas, stejně jako v zápasech s Přední Kopaninou a Vysokým Mýtem. Říkáme si to v kabině, ale dokud hráči o přestávce nedostanou vítr, tak nehrají,“ uvedl trenér Kutné Hory Radek Kulhánek.

Kutná Hora znovu nezvládla penalty. „Po přestávce jsme si nějaké šance vytvořili, ale bohužel když už příležitosti přijdou, tak my je neproměníme. Když pak dojde na penalty, tak náš brankář žádnou nechytí a my sami penaltu neproměníme,“ hlesl Radek Kulhánek a dodal: „Nevím, koho už mám na penaltu poslat, když jeden z našich nejzkušenějších hráčů kopne míč do roští. Je to deprimující a jsem z toho zklamaný.“

Kutné Hoře chybí lídr. „Nemůžeme se vymlouvat na to, že nám chybí čtyři hráči, kteří měli mužstvo táhnout a místo nich hrají mladíci. Ve finále mladíci nepropadají a například penaltu promění. Zkušení hráči, kteří mají mužstvo táhnout, tak hledají nějakou výmluvu a nevezmou to na sebe. Chybí nám lídr, vůdce, což mě trápí a budeme s tím muset něco dělat. Nicméně momentálně nejsem schopný říct co. Jedinou cestou je si nějakého lídra vychovat,“ konstatoval Radek Kulhánek a na závěr dodal: „První výsledky nás trochu uspokojili a nyní panuje zklamání, jelikož Letohrad byl soupeř na výhru a ne na ztrátu bodů. Je to hodně o hlavách hráčů. Pokud nebudou chtít pracovat celých devadesát minut a budou si myslet, že výsledky přijdou sami, tak to určitě nepřijdou.“