Červená karta Nekvindy, zranění Frejlacha a prohra, taková je bilance A-týmu ze zápasu s Turnovem

08.10.2016 | Adam Procházka

Kutná Hora - Další domácí utkání v divizi mají za sebou fotbalisté Kutné Hory. Ti sice v závěru zápasu prolomili střelecké trápení, které je na domácím hřišti provázelo, ale bodového zisku se nedočkali. Černou kaňkou zápasu se stalo zranění Tomáše Frejlacha, který musel být převezen sanitkou do nemocnice.

9. kolo | Sobota 08.10.2016, 10:15

Sparta Kutná Hora - FK Turnov

Branky: 90.+1 Šindelář - 19. Cigánek, 63. Šulc.

Žluté karty: Vácha, Regner, Nekvinda - Benek, Šulc, Horák.

Červené karty: 75. Nekvinda (KH).

Rozhodčí: Klupák - Krupka, Žáková.

Sparta Kutná Hora: Ptáček - Nekvinda, Franc, Regner, Urban (80. Skokan), Vácha, Vocel, Kulhánek (69. T. Frejlach (73. Piskač)), Šindelář, Šesták, Cimr. Trenér Radek Kulhánek.

FK Turnov: Hyka - Kordík, Kaiser (89. Drahovzal), Cigánek (81. Dlouhý), Horák, Tvrdý, Novotný, Šulc (87. Havel), Šimek, Benek, Beníšek. Trenér Josef Petřík.

Kutná Hora nezachytila vstup do utkání a hosté si v úvodu vytvořili několik příležitostí. Hned ve 3. minutě dostal Šulc přihrávku mezi obránce, následně obešel brankáře, ale naštěstí pro Kutnou Horu stihl míč z brankové čáry odkopnout Regner. Poté se dvakrát zpoza vápna pokusil ohrozit Ptáčka v kutnohorské brance Horák, ale ani jednou neuspěl.

Hosté se nakonec ale přeci jen dočkali vedoucí branky, když se v 19. minutě dostal za domácí obranu Cigánek a svůj brejk chladnokrevně proměnil - 0:1.  Sparta se o slovo přihlásila až po půl hodině hry, kdy Urban našel svým centrem na zadní tyči Váchu, jehož hlavička skončila na tyči. Branková konstrukce se zachvěla o pár chvil později i na druhé straně, když po standardní situaci orazítkoval hlavou břevno Novotný. V závěru poločasu Kutná Hora převzala iniciativu, nicméně žádnou šanci si nevytvořila, a tak byl v poločase stav 0:1.

Velkou šanci na vyrovnání měl krátce po přestávce Cimr, kterého vyslal za obranu Vocel, ale střele kutnohorského útočníka scházela razance. Vzápětí se po rohu Turnova dostala Sparta do brejku, Franc protlačil míč na Váchu, kterému se podařilo přehodit brankáře a skórovat, ale vše zmařilo Váchovo ofsajdové postavení.

Po hodině hry udeřilo na druhé straně. Na rohový kop si naskočil Šulc a míč zapadl k zadní tyči domácí branky - 0:2. Smolné chvíle Kutné Hory měly ale teprve přijít. V 73. minutě zůstal po souboji na polovině hřiště ležet na trávníku Tomáš Frejlach, který si obnovil zranění kolena a musel být převezen do nemocnice. O dvě minuty později neunesl psychicky Nekvinda střet jednoho ze svých spoluhráčů se soupeřem, kterého odstrčil a uviděl červenou kartu.

Až v nastaveném čase, kdy už bylo o výsledku prakticky rozhodnuto, dokázal střelou z vápna vymést šibenici Šindelář a snížil na 1:2. Hosté pak mohli využít otevřené kutnohorské obrany a z rychlých brejků přidat minimálně dvě branky, ale své šance zahodili. Přesto si Turnov odvezl z Kutné Hory tři body za výhru 2:1.

Radek Kulhánek: Podali jsme letošní nejhorší výkon

„Ukázala se naše situace, kdy jsme do této chvíle dokázali svou bojovností zápasy buď vyhrávat, nebo dovést po remíze do penaltového rozstřelu. Dnes to ale byl celkově špatný den. V týdnu se sice do tréninku vrátili Skokan a Schwarz, ale pořád tam malá zranění jsou a netrénujeme v optimálním rozpoložení,“ uvedl trenér Kutné Hory Radek Kulhánek a navázal: „Bohužel se to dnes projevilo a prohráli jsme zaslouženě. Soupeř byl sice kvalitní, ale z naší strany to byl nejhorší výkon za dobu, co jsem tady.“

V utkání se zranil Tomáš Frejlach. „Tomášovo zranění mě hodně mrzí a bohužel to bude zase na dlouho,“ mrzelo kutnohorského kouče, který dodal: „Trápí mě nejen výsledek, ale i předvedená hra, která byla hodně špatná. Naši středoví hráči od začátku nefungovali tak, jak by měli, a soupeř jednoduchou hrou ukázal kvalitní výkon a zaslouženě zvítězil. My jsme sice ve druhé polovině prvního poločasu hru srovnali, vytvořili si náznaky šancí, drželi míč, ale vše bezúčelně. Po přestávce jsme chtěli s výsledkem něco udělat, ale bohužel se nám to nepodařilo a inkasovali jsme ze standardní situace, na které jsme se připravovali, takže to mrzí dvojnásob.“

Výsledek byl dle slov Radka Kulhánka ještě milosrdný: „Tak, jak jsme před týdnem se štěstím vyhráli, tak jsme tentokrát prohráli, akorát, že to nebylo šťastné vítězství soupeře, ale to, že byl Turnov lepší. Naše korekce výsledku přišla až ve chvíli, kdy už soupeř počítal s tím, že je konec zápasu. Ve finále, kdyby měl Turnov více štěstí, mohli jsme dostat čtyř, pět branek.“