Krize A-týmu se prohlubuje. Doma nestačil na Trutnov

18.03.2017 | Kutnohorský deník/ Michal Pavlík

Kutná Hora – Fotbalisté Kutné Hory se posledního vítězství, a to počítejme i zimní přípravu, dočkali 12. listopadu 2016, kdy doma porazili Pardubice.

17. kolo | Sobota 18.03.2017, 10:15

Sparta Kutná Hora - MFK Trutnov

0:3

0:0

Branky:  50. Kejzlar, 86. Kejzlar, 90. Holubec.

Žluté karty: Malý, Skokan, Kulhánek (vš. KH).

Rozhodčí: Opočenský – Ulrich, Starý.

Diváci: 100

Sparta Kutná Hora: Malý – Skokan, Černý, Franc, Dudla – M. Frejlach (90.+1 Liška), J. Kulhánek, Piskač, Šindelář, Hačka (75. Šesták) – Semrád (62. Cimr). Trenér Radek Kulhánek.

MFK Trutnov: J. Šťastný – Kejzlar, Makovský, Tobiaš (90.+1 Šimůnek), Marks, Zezula, Kamitz (87. Tauchman), Holubec, Vyhnánek, Křižovič, Kovář. Trenér Miloš Dvořák.

V sobotu dopoledne hostili v prvním jarním domácím divizním zápase Trutnov, který je v tabulce za Kutnou Horou. Důležité tři body si po výsledku 3:0 připsali hosté.

Kutnohoráci, kteří mají stále svou sestavu poslepovanou, v zápase mnoho neukázali. Nedostali se prakticky do žádné vyložené šance. Naopak v první půli je od pohromy zachránil brankář Petr Malý. To však neplatilo ve druhé půli.

Kouzlo domácího brankáře přerušil v 50. minutě Kejzlar, jenž domácí obranu zlobil nejvíce. V závěru se očekával tlak Sparty, jenže ten nepřišel. Naopak trutnovský Kejzlar napřáhl podruhé a čtyři minuty před koncem rozhodl. Výhru hostí pečetil ještě v 90. minutě Holubec.

Ohlasy

Kutná Hora je ve složité situaci.Na jaře ještě nebodovala a trenér Radek Kulhánek po zimní přípravě prohlásil, že pokud nechce mít jeho tým problémy, musí zvládnout domácí zápas s Trutnovem. To se nestalo. „Výsledek nula-tři vypadá kriticky, ale je pravda, že dva góly padly v posledních dvou minutách, kdy jsme šli do rizika. V poločase jsem hráče motivoval, že vy druhá půle měla být naší výhodou, jelikož na trávě čtrnáct dní trénujeme. Hosté byli na přírodním povrchu prvně. Situace však byla taková, že síly došly nám. Projevuje se, že jsme celou zimu trénovali v osmi lidech. Někteří kluci, co se již uzdravili, ještě nevydrží celých devadesát minut,“ řekl Radek Kulhánek.

Nyní by Kutná Hora potřebovala vyhrát v Přední Kopanině. „Příští týden už snad bude hrát omilostněný Vocel, který je zdravotně v pořádku. Uvidíme, zda bude i Nekvinda, který má údajně antibiotika. Snad zápas zvládneme,“ přál si trenér Sparty.

Kutnohorští fotbalisté nestačili na lídra tabulky

Fotbalisté Kutné Hory ve 13. kole krajského přeboru hostili na domácím hřišti lídra tabulky – Horky nad Jizerou.

A tým v sobotu zavítal do Nespek, naši hráči vstoupili do utkání velmi aktivně, už v 16. minutě vedl

Bohužel po přestávce naši hráči vypadli ze hry a ztratili vedení. V následném penaltovém rozstřelu naši hráči uspěli a přivezli do...

Lorec byl bohužel poprvé v probíhající sezóně dobyt.

A tým po neuhlídaném rohovém kopu podlehl SK Posázavan Poříčí nad Sázavou 1:0.