Áčko zaskočilo Vysoké Mýto a po čtyřech porážkách se dočkalo vítězství

01.04.2017 | Adam Procházka

Kutná Hora - K utkání 19. kola nastoupili v kutnohorském Lorci fotbalisté domácí Kutné Hory a Vysokého Mýta. Vzhledem k postavení v tabulce byli favoritem zápasu hosté, ale ačkoliv Kutnohorští v zápase prohrávali, dokázali střetnutí otočit a připsat si první vítězství v divizi od listopadového duelu s rezervou Pardubic.

19. kolo | Sobota 01.04.2017, 10:15 | Kutná Hora

Sparta Kutná Hora - SK Vysoké Mýto

Branky: 23. Skokan, 42. pok. kop M. Frejlech - 19. Dvořák.
Rozhodčí: Cupl - Szikszay, Špindlerová. Žluté karty: Šesták, Skokan, Vocel, Piskač, Šindelář - Černík.

Sparta Kutná Hora: Kadlec - M. Frejlach, Skokan, Franc, Dudla - Šesták (46. Hačka), Kulhánek (72. Piskač), Šindelář (85. Semrád), Nekvinda - Vocel, Černý (61. Záleský, 90. Cimr). Trenér Radek Kulhánek.

SK Vysoké Mýto: Černík - Živný, Kouřil, Dvořák, Žák (40. Hock) - Tomášek, Motl (72. Mach), Kopřiva, Rezek (81. Benda) - Štěpánek, Fikejz. Trenér Radim Oliva.

„Konečně jsme zvítězili. Je to šťastné, ale ubojované vítězství," uvedl bezprostředně po skončení zápasu trenér Kutné Hory Radek Kulhánek. Jeho svěřenci v zápase prohrávali, když se v 19. minutě trefil ze střední vzdálenosti ranou o tyč Dvořák. „Natahoval jsem se, co to šlo, ale hráč Vysokého Mýta se trefil pěkně za tyč. Možná bych trochu klukům vytkl, že hráče nedostoupili a nešli proti míči. Možná i já mohl jít trochu blíže střelci a třeba bych se tam natáhl, ale těžko říct," popsal ze svého pohledu gólový moment Vysokého Mýta brankář Kutné Hory Antonín Kadlec.

Kutné Hoře se podařilo bleskově vyrovnat, když hned ve 23. minutě kopala rohový kop, míč se odrazil na velké vápno ke Skokanovi, který jej poslal z první na hostující branku, kde těsně před brankářem došlo k teči a míč skončil v síti. Rozhodující moment zápasu přišel ještě v prvním poločase, kdy v jeho samotném závěru brankář hostí srazil ve vápně Nekvindu a Martin Frejlach se již potřetí během jarní části sezony trefil z pokutového kopu a rozhodl o výhře Sparty 2:1.

„Řekli jsme si, že musíme zápas zvládnout a nesmíme ho prohrát. To se nám podařilo, takže jsme nadmíru spokojení," konstatoval trenér Kutné Hory Radek Kulhánek a navázal: „Vytyčili jsme si před startem jarní části, že chceme sedmkrát zvítězit, takže nyní už stačí výher šest. Ty by nám měly pomoc k záchraně, navíc nyní, kdy se tabulka začala vyvíjet velmi zajímavým způsobem."

K zápasu řekl své i trenér Vysokého Mýta Roman Oliva: „Do zápasu jsme vstoupili poměrně dobře a vedli jsme, ale následně přišel nešťastný gól. Poté šel soupeř do vedení gólem z penalty a pro nás to pak bylo hodně složité. Hráli jsme do plných a s tím jsme měli problém. Na druhou stranu jsme neproměnili velké šance, což je špatné. To, že jsme v Kutné Hoře prohráli bereme jako velkou ztrátu,"

Hrdinou utkání se stal kutnohorský brankář Kadlec, který svůj tým podržel i ve dvou kritických momentech. Ještě za bezbrankového stavu vychytal z bezprostřední blízkosti Rezka. „Tam jsem šel prakticky naslepo. Jen jsem se roztáhl na brankové čáře a naštěstí mě míč trefil do stehna," řekl k prvnímu důležitému zákroku Kadlec a zhodnotil i svůj druhý klíčový zákrok: „Ve druhém poločase u střely zpoza vápna to bylo horší. Přede mnou míč někdo tečoval, přizvedl ho a já se musel dostat hodně nahoru. Jsem rád, že se mi povedlo natáhnout se a střelu vytáhnout na roh."

Kutné Hoře v zápase pomohlo, že se jí uzdravili někteří hráči. „Před zápasem jsme cítili, že je to v kabině už lepší, protože se nám uzdravili někteří hráči. Rozhodně nám to prospělo, protože když víte, že můžete střídat, hraje se lépe. V pátek před zápasem se povedlo navíc získat nového útočníka Záleského, jehož kmenovým týmem jsou Doksy, ale prošel Mladou Boleslaví, Ústím nad Labem či Teplicemi. Uzdravil se Semrád, Cimr, Vocel, Kulhánek, Šindelář, což je hrozně znát. Jsou to hráči, kteří na podzim pravidelně hráli, ale zimní přípravu prakticky neabsolvovali, protože byli zranění," dodal na závěr trenér Sparty.